09120984035 charterbelit@gmail.com

کویر

دور دنیا

کویر

ارسال شده توسط charter724

دکتر شریعتی چه زیبا میگوید “ آنچه در کویر زیبا می روید، خیال است”

“شب کویر این موجود زیبا و آسمانی که مردم شهر نمی شناسند. آن چه می شناسند شب دیگری است، شبی است که از بامداد آغاز می شود. شب کویر به وصف نمی آید. آرامش شب که بی درنگ با غروب فرا می رسد_ آرامشی که در شهر از نیمه شب، در هم ریخته و شکسته می آید و پریشان و ناپایدار_ روز زشت و بی رحم و گدازان و خفه ی کویر می میرد و نسیم سرد و دل انگیز غروب، آغاز شب را خبر می دهد.”

کویر زیبای بی ادعایی است که رازهای زیادی در سینه دارد و راز دل را تنها با انسان عمیق و نیک اندیش در میان می گذارد. پهنه ای وسیع از سکوت و آرامش که روزها با آفتاب سوزان رفیق و شب ها به آسمان نیلگون و پرستاره اش تجدید پیمان می کند. برای رفتن به قلب این زیبایی ها باید سراسر چشم باشی و گوش. گوش هایت را برای شنیدن صدای باد کنار بگذار و دل به موسیقی آن بسپار. حال می توانی به ارمغان کویر و دنیایی از سکوت و آرامش دست پیدا کنی… برای رسیدن به این جلوه ی طبیعی باید کوله بارمان را ببندیم و راهی شویم.

کویر مصر

  •  کویر مصر کجاست؟ روستایی است از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان. این روستا در دشت کویر ایران و در 45 کیلومتری شرق جندق و در 60 کیلومتری شمال خور قرار دارد. روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد.
  • زمان سفر برای بازدید از  کویر مصر؟  سفر به این روستا معمولا از اوایل مهرماه آغاز می‌شود و تا پایان زمستان و حتی نوروز ادامه می‌یابد.
  • جاذبه‌های اطراف  کویر مصر کدامند؟از دیدنیهای اطراف این روستا میتوان به چال سلکنون، نیزار مصر، دریاچه نمک سلکنون، تخت عباسی، تخت عروس و رملهای ماسه ای اطراف روستا اشاره کرد. وجود خانه‌های قدیمی و بازسازی آنها جهت اسکان توریست، موتور سواری، شترسواری در کویر و از همه مهمتر وجود نیزارهایی وسیع و سرسبز در فاصله ۵ کیلومتری روستا و وجود تپه‌های شنی در اطراف آن از جمله عواملی هستند که باعث جذب توریست در دل کویر گشته است.

کویر مصر گردشگری بلیت چارترکویر مصر گردشگری بلیت چارترکویر مصر گردشگری بلیت چارتر

  • آوریل 26, 2017